Návody pro Minecraft se již chystají!

Zdravím. Návody pro Minecraft Survival by již brzy mohly být spuštěny. Ještě čekám na zveřejnění Optifine pro verzi 1.13, jinak nahrávací a streamovací software již mám. Po zveřejnění Optifine začne nahrávání první epizody návodů pro Minecraft Survival. Svou inspiraci čerpám od hráče a youtubera paulsoaresjr, který začínal hrát Minecraft již od počátků a své první návody představil ještě ve verzi BETA hry Minecraft. Druhé návody, ze kterých čerpám, pak započal s oficiálním zveřejněním první verze hry. Návody ukončil vstupem do Endu, kde uskutečnil souboj s drakem. Do mapy se ještě vrátil pro rekapitulaci.

Osnova chystaných návodů

Neberte to jako osnovu konečnou, jedná se jen o přibližné a logické pořadí jednotlivých témat. Konečná osnova se může změnit, na základě toho, jaký svět se vygeneruje, kde bude spawn a jak těžká bude tato mapa. Návody budou začínat na verzi 1.13 nebo 1.13.1 (podle okolností). Streamy zatím nebudou, neboť na to nebude příliš mnoho času. I na nahrávání videí bude velice málo času, takže očekávejte prodlevu mezi epizodami v řádu týdnů. Důvodem jest přípravy na studium VŠ. Zde je slíbená osnova:

 1. První noc – základem Survival je přežít první noc. Takže první si musíme nasbírat suroviny a najít vhodný úkryt. Nejlepší je jeskyně nebo mělká díra v zemi. Pokud dojde na spawn na malém pouštním ostrově, epizodu restartuji. V takovém případě by se jednalo o challenge a to není vhodné pro začátečníky (sám jsem začátečník). Hrát budeme v módu Survival s obtížností střední (vy si můžete nastavit obtížnost lehkou, pokud je hra na vás příliš náročná).
 2. Poznávání okolí, těžba vzácnějších surovin (železo), zpracování rudy v peci – nelze používat jen dřevěnné nebo kamenné nástroje, zvláště, když svět nabízí takové suroviny, jako je železná ruda. Nejen, že nástroje a zbraně vydrží déle, ale mají i vyšší účinnost. Rovněž se železem můžeme i chránit, postavit si železné brnění. Stejně tak se podíváme i na jídlo a regeneraci.
 3. Výcvik v boji proti nepřátelským mobům. Pozor na hladové mozkožravé zombie, psychopatické kostlivce, na utopence či pavouky. Zde platí pravidlo, že kdo uteče, vyhraje. Ale pokud není zrovna kam utéct, musíte se nějak ubránit.
 4. Těžba vzácných surovin – ZLATO! Kdo by odolal? Povíme si, k čemu se zlato používá, k čemu je dobré. Své nástroje si také vylepšíme. Diamanty jsou velice odolnou surovinou a nástroje z tohoto materiálu vydrží nejdéle a mají největší účinnost. Diamant je rovněž nutný k těžbě obsidiánu, který se nám stejně tak bude hodit. A přidáme k tomu i další rudu. Jedna nám umožní budování elektrické sítě, ty zbývající použijeme při platbách.
 5. Výlet do pekel vroucích – K čemu nám je peklo dobré? Spousta lávy, spoustu démonů. Velice riskantní místo, ale velice žádané pro velké množství vzácných surovin. Co je v pekle, to se nám bude hodit. Budeme moci vařit lektvary či si postavit maják.
 6. Průzkum světa – Nelze se motat jen okolo známého. Musíme vyrazit dále, prozkoumat nepoznané. Z toho důvodu si sbalíme cestovní bágl a vyrazíme do světa. K cestování využijeme i peklo, vysvětlíme si, proč je lepší cestovat v pekle, jaké to má výhody oproti pozemnímu cestování.
 7. Korály – Vodní svět je tak barevný! Budeme plavat mezi korály, vraky lodí a budeme hledat zakopaný poklad. Poznáme staré zatopené zříceniny a postavíme si podvodní maják, který nám dá značnou výhodu pro práci pod vodou.
 8. Kouzla a lektvary – Budeme kouzlit a vařit lektvary. Kouzla a lektvary nám velice pomohou v mnoha věcech – v cestování, soubojích a v těžbě.
 9. End? – Podíváme se do Endu. Zdaleka to však nebude konec! Utkáme se s drakem, a to hned několikrát! Podíváme se do Endových měst, kde najdeme další suroviny a velmi užitečné věci (mezi nimi jsou i křídla, se kterými můžeme létat).
 10. Létání a cestování snadno – Ze skořápek Endových mobů, tzv. Shulkerů, si postavíme cestovatelskou brašnu. Do ní lze dát různé věci, naplněnou brašnu si můžeme vzít s sebou a tak si poneseme mnoho užitečných věcí.
 11. Další údržba světa – Zřejmě se nebudete chtít vzdát svého světa, a tak si povíme nějaká základy k další údržbě světa. Update na nové verze Minecraftu, další pokroky ve světě, průzkum dalších částí světa, rozšiřování teritoria, povíme si i otevření světa pro LAN party, abyste mohli hrát s přáteli.
 12. Od tohoto bodu bude epizoda končit. Budu se snažit poté natáčet krátké streamy (do půl hodiny), kde budu hrát nadále stejnou mapu tam, kde návody skončily. Streamy budou probíhat i v online světě. Světů bude nejspíše více, takže i návodů. Podle toho, jak budou updaty hry pokračovat, se nejspíše dočkáte několika sérií Survival návodů a posléze i dalších streamů.

Závěrem

Závěrem bych chtěl jen říci, že i když nevím, co bude či nebude, docela se těším na první natáčení návodů. Nevím kdy jej začnu natáčet, nicméně zřejmě to nebude hned za týden. Počítám tak nejdříve za měsíc.

Na konec chci ještě říci, že testuju nový editor jménem Gutenberg. Tento příspěvěk jsem napsal s jeho pomocí. Zatím jsem s ním vcelku spokojen, uvidíme časem, jak mi bude vyhovovat 🙂 Děkuji za počtení,

Marek Poláček, alias CZghost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..